بستن فاصله بین دندان با کامپوزیت

بستن فاصله بین دندان با کامپوزیت

اگر بین دندان های جلویی خود فاصله دارید، ممکن است کاندیدای باندینگ دندان باشید. این روش کم تهاجمی می تواند فاصله بین دندان های شما را ببندد و لبخند شما را بهبود بخشد. از آنجایی که ماده باندینگ با دندان های موجود شما مطابقت دارد، برجسته نخواهد شد. درباره این فرآیند بیشتر بدانید و دریابید که آیا کاندیدای خوبی هستید یا خیر؟هزینه بستن فاصله بین دندانها با کامپوزیت چقدراست؟بستن فاصله دندان جلویی درد دارد؟دراین مقاله ما میخواهیم درمورد بستن فاصله بین دندان با کامپوزیت صحبت کنیم.کلینیک آرمانی دنتال، بهترین کلینیک دندان پزشکی شرق تهران آماده ارائه خدمات دندانپزشکی به شماست.

فاصله بین دندان ها چیست؟ بستن فاصله دندان جلویی

 فاصله بین دندان ها “دیاستما” نامیده می شود. این فاصله معمولاً بین دو دندان جلویی بالایی ظاهر می شود. اما ممکن است به دلایل مختلفی بین سایر دندان ها نیز ایجاد شود. بعضی این فاصله را دوست دارند و بعضی دیگر برای اصلاح آن به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند.کلینیک دندانپزشکی آرمانی دنتال، بهترین کلینیک دندانپزشکی شرق تهران در خدمت شماست.

علت ایجاد فاصله بین دندانها چیست؟بستن فاصله دندان با کامپوزیت

ایجاد فاصله بین دندان ها به دلیل عوامل مختلفی رخ می دهد. برخی از عوامل ایجاد فاصله بین دندانی عبارتنداز:

افتادن دندان های شیری در کودکان(دلیل فاصله بین دندان در کودکان)

 کودکان زمانی که دندان‌های شیری آن‌ها می‌افتد، ممکن است دچار دیاستم موقت شوند. هنگامی که دندان های دائمی یا بزرگسال آنها وارد می شود، فاصله بین دندانها معمولا بسته می شوند.

کوچک بودن اندازه دندان ها نسبت به استخوان فک(دلیل فاصله بین دندانی)

اگر دندان های فردی نسبت به اندازه استخوان فک او خیلی کوچک باشد، ممکن است بین دندان ها فاصله ایجاد شود.برای بستن فاصله میان دندان ها می توانید از روشهای مختلفی استفاده کنید.

افتادن دندان(دلیل فاصله بین دندانهای جلویی)

اگر برخی از دندان ها افتاده باشند، دیاستما می تواند ایجاد شود.این اغلب فاصله بیشتر بین دندان های دو طرف دو دندان جلویی بالایی ایجاد می شود.برای بستن فاصله میان دندان ها بهتراست همین حالا به دندانپزشکی آرمانی دنتال مراجعه کنید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

بیماری لثه(دلیل فاصله بین دندانها)

در افراد مبتلا به بیماری لثه، التهاب منجر به آسیب به استخوانی می شود که از دندان ها حمایت می کند.در نهایت ممکن است دندان ها لق شوند و شکاف هایی ظاهر شوند.

عادات بد(دلیل فاصله میان دندان)

مکیدن شست، مکیدن لب، فشار دادن زبان و عادات مشابه می تواند به دندان های جلویی فشار وارد کند و آنها را به سمت جلو هل دهد.این می تواند منجر به دیاستم شود.

مشکلات زیاد بودن فاصله میان دندان هاچیست؟

 • نمی توانید از لبخند زیبایی برخوردار باشید و قطعاً همیشه سعی می کنید کوتاه صحبت کرده تا دندان هایتان کمتر در دید قرار بگیرند.
 • گیر کردن مواد غذایی در فاصله بین دندان باعث فاسد شدن و پوسیدگی دندان ها می شود و با بوی بد دهان و دندان مواجه می شوند.
 • فاصله زیاد بین دندان ها باعث می شود تا فک ها خود را بزرگ تر نشان دهند و لب های شما نیز جلوه ی بد فرمی داشته باشند.
 • با وجود فاصله زیاد بین دندانی ممکن است هنگام صحبت کردن و تکلم نیز اذیت شوید.

با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی آرمانی دنتال،بهترین کلینیک دندانپزشکی تهران، می توانید شاهد بستن فاصله بین دندانها با کامپوزیت باشید.

آیا بستن فاصله بین دندان ها با کامپوزیت امکان پذیراست؟

وجود فاصله ی بین دندان ها یکی از مشکلات زیبایی رایج برای تعدادی از مردان و زنان در ایران است. تعدادی از بیماران ما به ما مراجعه می کنند و می پرسند که آیا می توانیم فاصله دندان های آنها را با درمان های زیبایی دندان برطرف کنیم؟پاسخ معمولاً بله است!

تعدادی از گزینه های درمانی برای بستن فاصله بین دندان ها در دسترس هستند. از جمله باندینگ کامپوزیت، روکش ها و تراز دندان ها (مانند بریس های اینویزیلاین). در آرمانی دنتال، دندانپزشکان زیبایی ما می توانند با استفاده از باندینگ دندانی یا کامپوزیت به بستن فاصله دندان های شما کمک کنند.کامپوزیت دندان یکی از بهترین روش های بستن فاصله بین دندانهاست.

برای خواندن همه چیز درباره ونیر کامپوزیت دندان کلیک کنید.

بستن فاصله بین دندانها با کامپوزیت

ونیر کامپوزیت دندان چیست؟بستن فاصله بین دندانها با کامپوزیت

باندینگ کامپوزیت دندان به رفع آسیب های جزئی یا شکاف دندان کمک می کند. باندینگ معمولاً برای پر کردن ترک ها، شکستگی ها یا شکاف بین دندان ها یا برای رفع تغییر رنگ استفاده می شود. یک رزین کامپوزیت بر روی دندان اعمال می شود و برای بازیابی ظاهر اولیه آن شکل می گیرد. رنگ رزین با دندان‌های شما مطابقت دارد، بنابراین به نظر می‌رسد که بخشی طبیعی از دندان است. این روش یک بار ویزیت می کند. این فرآیند معمولاً 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. پس از عمل، بیماران می توانند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند.

چه کسانی می توانند فاصله بین دندان های جلو را با کامپوزیت برطرف کنند؟

دندانپزشکان باید قبل از فرآیند باندینگ، بیماران را معاینه کنند. در طول معاینه، دندانپزشکان تعیین می کنند که آیا بیماران کاندیدای خوبی هستند یا خیر. کاندیدهای خوب فقط فاصله های کوچکی بین دندان ها دارند. افرادی که مشکل تراز در همه دندان ها دارند، ممکن است کاندیدای خوبی نباشند. این بیماران احتمالاً از درمان ارتودنسی بهره مند خواهند شد.برای بستن فاصله بین دندان جلو می توانید یک وقت مشاوره رایگان از کلینیک آرمانی دنتال بگیرید.

نکات مهم برای بستن فاصله بین دندان با کامپوزیت_بستن فاصله دندان با کامپوزیت

اگر دندانپزشک به شما بگوید فاصله بین دندانها جزئی و برای باندینگ مناسب است، هنوز چند نکته وجود دارد که قبل از انجام درمان باید در نظر بگیرید. برخی از عادات شخصی ممکن است مانع بدست آوردن بهترین نتیجه شود. بنابراین باید که هر یک از نگرانی های زیر را که ممکن است برای بستن فاصله دندان جلویی داشته باشید با متخصص دندانپزشک خود در میان بگذارید:

 •  اگر سیگار می کشید یا به طور منظم قهوه می نوشید، رزین کامپوزیت ممکن است لکه دار شود و ظاهری زرد به خود بگیرد.  نگران لکه شدن هستید، متخصص دندانپزشکی ممکن است به جای آن توصیه کند که شکاف خود را با لمینت سرامیکی ببندید، که به این راحتی لکه نمی شوند.میخواهید درمورد لمینت سرامیکی دندان بیشتر بدانید؟ کلیک کنید.
 • مواد باندینگ به اندازه دندان های طبیعی شما قوی نیست. این بدان معناست که افرادی که ناخن های خود را می جوند یا قلم می جوند ممکن است مواد باندینگ کامپوزیت را خرد کنند.
 • توصیه می کنیم از گاز گرفتن میان وعده های سفت و چسبنده با دندان های جلویی خودداری کنند.بستن فاصله بین دندان جلو با کامپوزیت نیازمند مراقبت شماست.

باندینگ کامپوزیت می تواند به بهبود سریع لبخند شما کمک کند. بدون اینکه آسیب بیشتری به دندان شما وارد کند. علاوه بر این، باندینگ کامپوزیت جایگزین ارزان‌تری نسبت به روکش دندان، لمینت و ارتودنسی است.بستن فاصله بین دندان جلو با کامپوزیت یکی از پر طرفدار ترین روش های ترمیم است.

هزینه بستن فاصله بین دندانها با کامپوزیت چقدراست؟قیمت بستن فاصله دندانی با کامپوزیت

بیمارانی که از شکاف یا فاصله زیاد بین دندان‌ها، معروف به دیاستما، رنج می‌برند. احتمالاً گزینه‌های درمان اصلاحی را بررسی کرده‌اند و ممکن است در مورد قیمت بستن فاصله دندانی با کامپوزیت کنجکاو باشند.

هزینه بستن فاصله بین دندان ها بستگی به‌ عوامل متعددی دارد، از جمله‌ی‌ این عوامل می توان اشاره کرد به‌ روش مورد استفاده‌ در درمان، تعداد جلسات مورد نیاز، مراقبت‌های لازم پس‌ از درمان و سطح تخصص دندانپزشک. هزینه ترمیم فاصله دندان ها پس‌ از معاینه اولیه در کلینیک ما به اطلاع شما خواهد رسید.کلینیک آرمانی دنتال، بهترین کلینیک شرق تهران در خدمت شماست.برای رزرو نوبت همین حالا تماس بگیرید.

4 دیدگاه در بستن فاصله بین دندان با کامپوزیت

 1. فاطمه صادقی راد says:

  سلام دندانهای من چندبار ترمیم شدن(پر شدن) الان هم چند دندان خراب دارم و ۵دندان رو کشیدم و جاش ۲تا شون رو چسبوندم الان میتونم کامپوزیت کنم؟؟

 2. مریم مرادی says:

  سلام فاصله دوتا دندان جلویی من خیلی زیاده جوری که بینشون به اندازه نصف دندان خالیه.با کامپوزیت میتونم درستش کنم؟

  • armaniadmin says:

   معمولا تا یک حد فاصله ای با کامپوزیت رفع میشه اما درمورد دندان شما که فاصلش زیاده حتما باید معاینه بشید تا نظر دقیق بتونیم بدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما