لمینت دندان چیست؟ کاربرد لمینت دندان

لمینت دندان چیست

احساس نیاز به پنهان کردن دندان‌هایتان نباید شما را از لبخند زدن، خندیدن و تعامل آزادانه با افراد اطرافتان باز دارد. پیشرفت در دندانپزشکی زیبایی می تواند لبخند شما را سریعتر از آنچه تصور می کردید تغییر دهد. لمینت های پرسلن پوسته یا لایه‌ای است که از مواد همرنگ دندان افراد ساخته می‌شود.این مواد برای پوشش سطح جلوی دندان‌هایی که ممکن است به علت فاصله‌داشتن یا داشتن رنگ متفاوت یا بدشکل بودن و کج‌بودن، ظاهر خوبی نداشته باشند به کار می‌رود. ونیرهای لمینت دندان معمولاً در لابراتوار توسط دندان‌ساز و از روی مدلی که توسط دندان‌پزشک تهیه شده ساخته می‌شوند. با ما همراه باشید تا دراین مقاله بدانید لمینت دندان چیست و چه کاربردی دارد.

لمینت دندان چیست؟ کاربرد لمینت دندان

لمینت دندان یک پوسته نازک است که توسط مواد سفارشی همرنگ دندان طراحی شده است. این پوسته‌ها به سطح جلویی دندان‌ها چسبانده می‌شوند تا شکل، اندازه، رنگ و ظاهر کلی دندان‌ها را بهبود بخشند.ونیرهای لمینت پرسلن از لایه های مختلف پرسلن ساخته شده است که با مینای دندان طبیعی و پوشش چسبنده جایگزین شده است. لمینت پرسلن در مقایسه با روکش های دندانی کم تهاجمی تر است.زیرا نیازی به تراشیدن دندان نیست. برای باندینگ لمینت های دندان بدون هیچ گونه آسیبی به دندان های طبیعی، فقط مقداری آماده سازی محدود مورد نیاز است.کلینیک دندانپزشکی آرمانی دنتال، بهترین دندانپزشکی فلکه سوم تهرانپارس با ارائه خدمات لمینت و کامپوزیت در خدمت شماست. عدم اعتماد به نفس در لبخند روی تمام جنبه های دیگر زندگی شما تأثیر می گذارد. لمینت دندان یک راه حل ساده است که می تواند کمک کند.برای اطلاع از قیمت لمینت دندان در تهرانپارس با نا تماس بگیرید.

برچسب:لمینت دندان قیمت1401،قیمت لمینت دندان1401، انواع لمینت دندان،لمینت دندان ارزان، بهترین لمینت دندان،لمینت دندان تهران

فرآیند لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ نحوه لمینت دندان

برای بسیاری از افراد سوال است که لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ با ما همراه باشید.

لمینت های دندانی یکی از بهترین راه حل های زیبایی موجود در دندانپزشکی مدرن هستند. هنگامی که ما مطمئن شدیم که هیچ مشکل دیگری برای سلامت دهان وجود ندارد.می‌توانیم فرآیند لمینت دندان را شروع کنیم و به شما کمک کنیم لبخند کاملی را که می‌خواهید به دست آورید.نحوه انجام لمینت دندان نسبتاً ساده است و معمولاً بدون بیهوشی انجام می شود.قبل از اینکه کل پروسه کامل شود، حداقل به دو نوبت در دندانپزشکی نیاز دارید. معمولا نحوه لمینت دندان به صورت زیر است.

آماده سازی دندان

در دندانپزشکی آرمانی دنتال، ما همه بیماران خود را تشویق می کنیم تا نقش فعالی در طراحی لبخند خود داشته باشند. آماده‌سازی دندان‌ها برای استفاده از لمینت جزء حیاتی این روش است.در اولین ملاقات با متخصص دندانپزشک، ابتدا معاینه می شوید و معمولا وضعیت دندان های شما با اشعه ایکس بررسی می شود.سپس برای رها شدن از پلاک روی سطح دندان ها ، دندان های شما پاک سازی می شوند.

قالب گیری دندان

برای ساخت لمینت های سرامیکی دندان، ابتدا دندان ها بدون بریدن سطح دندان (به استثنای موارد خاص) قالب گیری می شوند. برای این کار، ما پلاستیک را به سطح دندان های شما اضافه می کنیم تا یک لایه کانتور طبیعی ایجاد کنیم. این پلاستیک با استفاده از نور شدید سخت می شود. هنگامی که پلاستیک سفت شد، آن را شکل می دهیم و صیقل می دهیم تا قالب دندان های طبیعی ایجاد شود.

ساخت لمینت دندان

قالب دندان به آزمایشگاه دندانپزشکی فرستاده می شود. لمینت دندان متناسب با فرم دندان هرشخص در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود. این مرحله حدود دو هفته طول می کشد. در طول مدت انتظار ، مشتری می تواند از روکش های موقت استفاده کند.

لمینت دندان چه کاربردی دارد؟ کاربرد لمینت دندان 

از بین بردن لکه ها، شلوغی دندان، ناهنجاری و فاصله زیاد بین دندان ها با این روش درمانی قابل دستیابی است. لمینت های سرامیکی دندان بیش از سایر مواد ترمیم کننده، رنگ دندان دارند. این بهترین انتخاب برای افرادی است که از ترمیم یا تاج دندان خود راضی نیستند.

کاربرد لمینت های سرامیکی دندان

 • پوششی برای دندان های لکه دار
 • بستن فاصله بین دندان ها
 • مرتب کردن دندان ها
 • ترمیم دندان های شکسته
 • صاف و هم ردیف کردن دندان های کج
 • پوشاندن دندان های تیره و مایل به زرد
 • یکسان کردن دندان هایی که در اثر سایش کوتاه شده اند

برای اطلاع از قیمت لمینت دندان در تهرانپارس می توانید با ما تماس بگیرید.کلینیک آرمانی دنتال،برای انجام خدمات لمینت دندان در تهرانپارس درخدمت شماست

برچسب:لمینت دندان تهران،لمینت ارزان تهرانپارس،قیمت لمینت 1401تهران، لمینت دندان قیمت،هزینه لمینت تهرانپارس،بهترین لمینت دندان

لمینت دندان کج

مزایا و معایب لمینت دندان چیست؟

دراین بخش از مقاله به بررسی مزایا و معایب لمینت دندان می پردازیم.

مزایای لمینت های سرامیکی دندانی چیست؟

بسیاری از افراد زمانی که از مزایای لمینت دندان آگاه می شوند تصمیم جدی برای انجام ان می گیرند.دربررسی مزایای لمینت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • سبب زیبایی طبیعی دندان می شوند.
 • ماندگاری بالایی دارند.
 • در برابر لکه و رنگ مقاومت زیادی دارند.
 • سبب سفید شدن دندان ها می شوند.
 • فرایند درمان لمینت نیازی به بیهوشی ندارد.

معایب لمینت دندان چیست؟

برای بسیاری از افراد علاوه بر مزایای لمینت دندان، توجه به معایب لمینت دندان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در این بخش از مقاله به بررسی برخی معایب لمینت دندان می پردازیم.

 • هزینه بالاتری نسبت به سایر روش ها مانند روکش های دندانی و کامپوزیت دندانی دارند.برای اطلاع از قیمت لمینت دندان در تهران پارس با ما تماس بگیرید.
 • قابل تعمیر نیستند و در صورت شکستگی یا بریدگی باید تعویض شوند.
 • فرایند درمان به بیش از یک جلسه نیاز دارد.
 • در دندان هایی با پوسیدگی های گسترده یا ترمیم های قدیمی قابل استفاده نیست.

ماندگاری لمینت دندان چقدر است؟

طول عمر لمینت دندان کج در وهله اول به رعایت دستورات پس از درمان آن بستگی دارد. برای افزایش طول عمر لمینت دندان کج باید دستورالعمل های دندانپزشک متخصص را به دقت رعایت کنید.همچنین تجربه دندانپزشک نقش بسزایی در افزایش طول عمر لمینت دندان دارد. لمینت های سرامیکی دندان به طور متوسط 10 تا 15 سال دوام می آورند. اگرچه زمانی که بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنید می توانند حتی برای مدت طولانی تری دوام بیاورند.دندانپزشکی آرمانی دنتال،بهترین دندانپزشکی فلکه سوم تهرانپارس با بهره گیری از متخصصان با تجربه آماده ارائه خدمات دندانپزشکی می باشد.

هزینه لمینت دندان چقدر است؟ هزینه لمینت دندان در تهرانپارس

لازم به ذکر است که هزینه لمینت دندان در تهرانپارس با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. قیمت لمینت دندان در تهرانپارس با در نظر گرفتن تعداد دندان و برند مورد استفاده و دوز مصرفی مشخص می گردد.هرچه تعداد دندان ها و دوز مصرفی بیشتر باشد هزینه لمینت دندان هم افزایش میابد. برای مشاوره رایگان می توانید با کلینیک دندانپزشکی آرمانی دنتال،بهترین دندانپزشکی فلکه سوم تهرانپارس تماس بگیرید و نوبت خود را رزو کنید.

برچسب:لمینت دندان قیمت1401،قیمت لمینت دندان1401، انواع لمینت دندان،لمینت دندان ارزان، بهترین لمینت دندان،لمینت قیمت1401

عوارض لمینت دندان چیست؟

شایان به ذکر است که عوارض جانبی لمینت دندان جای نگرانی ندارد و پس از مدت کوتاهی رفع می شود. در بررسی برخی عوارض لمینت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • حساسیت نسبت به گرما و سرما

این حساسیت در اغلب موارد طبیعی و شایع است و در صورتی که با آن مواجه شدید جای هیچگونه نگرانی نیست. پس از مدت کوتاهی از بین می رود. مثلا ممکن است زمانی که غذای سرد یا گرم مصرف می کنید، این را تجربه کنید.

 • ناراحتی عمومی

لمینت دندان می تواند احساس ناراحتی را برای شما به ارمغان آورد. ممکن است پس از مدت ها باز نگه داشتن دهان شما کمی احساس خستگی کند، اما همین. اگر احساس سوزن سوزن شدن و درد دارید، ممکن است لازم باشد به یک دندانپزشک مجرب مراجعه کنید. دندانپزشکی آرمانی دنتال، واقع در فلکه سوم تهرانپارس،کل فرآیند دندانپزشکی را به تجربه ای بدون درد تبدیل می کند.

 • التهاب لثه

بافت های لثه به زمان نیاز دارند تا با لمینت تازه قرار داده شده سازگار شوند. اما ممکن است با التهاب جزئی در لثه مواجه شوید. بررسی دقیق توسط دندانپزشک می تواند به او کمک کند تا علت اصلی التهاب را دریابد. همچنین، جلسه معاینه پس از عمل را از دست ندهید زیرا شناسایی هر گونه عوارض بعد از عمل ضروری است.

آیا لمینت دندان دائمی است؟

شاید برای شماهم این سوال پیش بیاید که آیا لمینت دندان دائمی است؟ لمینت دندان یک ترمیم دائمی دندان نیست. همانطور که پیش تر گفتیم لمینت دندان معمولاً 10 تا 15 سال دوام می‌آورند، اما این ترمیم‌ها در برخی موارد چندین دهه طول می‌کشد. برخی از افراد لمینت دندان را برای تمام عمر نگه می دارند حتی اگر این ترمیم دائمی نباشد.برای افزایش طول عمر لمینت دندان به موارد زیر توجه کنید.

برای لمینت دندان مواد مناسب را انتخاب کنید

استفاده مواد عالی و برند های معتبر یک راه مطمئن برای افزایش طول عمر لمینت دندان است.

بطور منظم مسواک بزنید  و نخ دندان بکشید

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دو بار در روز برای طول عمر لمینت های دندان ضروری است.

از عادت های بد دوری کنید

لمینت دندان اغلب به دلیل عادت های بد از بین می روند. از جویدن اشیایی مانند تکه های یخ و ناخن خودداری کنید. همچنین باید از استفاده از دندان برای باز کردن بسته ها خودداری کنند. این عمل می تواند باعث تراشه یا شکستن کامل لمینت شود.

سیگار را ترک کنید

افراد سیگاری باید در اسرع وقت ترک کنند. سیگار باعث انواع مشکلات دندانی از جمله بیماری پریودنتال می شود. دندانپزشکان برای درمان مشکلات دهان و دندان ناشی از سیگار کشیدن مجبور به برداشتن لمینت ها هستند.

مصرف نوشابه را محدود کنید

نوشابه حاوی اسید فسفریک است. این اسید می تواند هم به دندان های طبیعی و لمینت دندان آسیب برساند. افراد می توانند هر از گاهی یک قوطی نوشابه بنوشند. اما مصرف منظم آن می تواند باعث از بین رفتن لمینت دندان ها شود.

از لمینت دندان خود محافظت کنید

لمینت ها باید در برابر نیروهای قوی که می توانند باعث از کار افتادن آنها شوند محافظت شوند. کسانی که ورزش های تماسی انجام می دهند باید از محافظ دهان برای محافظت از ترمیم ها استفاده کنند. همچنین افرادی که از دندان قروچه رنج می برند باید از محافظ دهان استفاده کنند تا به روکش ها نیروی بی مورد وارد نکنند.

بطور منظم به دندان پزشک مراجعه کنید

داشتن لمینت دندان مستلزم مراجعه منظم به مطب دندانپزشکی است.اکثر دندانپزشکان  زیبایی توصیه می کنند که بیماران تقریباً هر شش ماه یکبار مراجعه کنند. این بازدیدهای منظم به دندانپزشک اجازه می دهد تا یک معاینه کامل را انجام دهد تا بتواند مشکلات احتمالی را قبل از تبدیل شدن به یک مشکل واقعی تشخیص دهد. کلینیک دندانپزشکی آرمانی دنتال فلکه سوم تهرانپارس برای معاینه دندان ها وبررسی مشکلات احتمالی درخدمت شماست.همچنین می توانید برای اطلاع از هزینه لمینت دندان در تهرانپارس با ما نماس بگیرید.

14 دیدگاه در لمینت دندان چیست؟ کاربرد لمینت دندان

  • armaniadmin says:

   برای اطلاع از هزینه دقیق باید برند و دوز مصرفی هم مشخص بشه لطفا حضوری تشریف بیارید تا راهنماییتون کنیم

 1. فاطمه سادات امیری says:

  دندونهای جلویی فک بالام تیره و لکه دار شده. با لمینت میتونم کاملا سفید کنم؟

 2. tarane says:

  من چندسال پیش لمینت انجام دادم اما الان میخوام ترمیم کنم. امکان ترمیم لمینت وجودداره؟

  • armaniadmin says:

   بله قابل ترمیم هست اما بستگی به دندان های شما داره. باید حتما معاینه بشید تا بشه جواب دقیق داد

 3. ساغر ایوبی says:

  سلام من دندونای فک بالام جلوئه با لمینت کردن میشه درمان کرد؟چقدر هزینه میبره؟

  • armaniadmin says:

   بله امکان درمان با لمینت وجود داره اما برای نظر دقیق تر باید حتما معاینه کلینیک بشید

 4. اذری says:

  لمینت واقعا عالیه
  من یک سال پیش دندونامو لمینت کردم هرکسی میبینه میگه کجا رفتی و من شما رو معرفی میکنم

 5. نامی says:

  لمینت واقعا عالیه
  من یک سال پیش دندونامو لمینت کردم هرکسی میبینه میگه کجا رفتی و من شما رو معرفی میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با ما